کابل شبکه

کابل شبکه

کابل‌ها معمولاً در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که کابل شبکه یکی از آن‌هاست، معمولاً جنس هادی استفاده شده برای آن‌ها از شیشه یا مس است. کابل‌های شبکه برای انتقال داده بین اجزای مختلف شبکه همچون کامپیوتر، روترها، شبکه‌های استورج SAN، سوئیچ‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ البته منجر به اتصال بین این اجزای شبکه‌ها می‌شوند. در حالت ساده‌تر کابل‌های شبکه رسانه‌هایی هستند که داخل آن‌ها داده‌ها در حال جریان هستند و در نهایت از یک دستگاه در شبکه آن‌ها را به دستگاه دیگری در شبکه منتقل می‌دهند. می‌توانید این مدل کابل‌ها را با برندهای مختلفی تهیه کنید که یکی از آن‌ها سیم و کابل کسری است؛ این شرکت معمولا تمام سیم و کابل‌ها را باکیفیتی بالا تولید می‌کنند و تمام استانداردهای لازم برای آن‌ها رعایت شده است. انواع سیم و کابل کسری را با اطمینان خاطر می‌توانید تهیه کنید.

نصب کابل شبکه

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

مشاهده لیست قیمت سیم و کابل کسری

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

انواع کابل شبکه

کابل‌ شبکه انواع مختلفی دارد و  اصولاً از نظر جنس و ساختاری که دارند به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. انواع کابل شبکه با برند سیم و کابل خراسان از نظر جنس عبارت‌اند از:

🔶 کابل شبکه مسی: اساساً جنس هادی این کابل از فلز مس است و بیشتر برای سیم کشی‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ در حالت کلی داخل داکت‌ها کاربرد دارند و بین وال پلیت‌ها و کامپیوترها، کابل‌های پچ، اتصالات  اینترکانکنت استفاده می‌شوند. زمانی پهنای باند بیشتر می‌شود که میزان مس استفاده شده در کابل بیشتر باشد. کابل‌های مسی هم به نوبه خود به دو نوع زوج سیم به‌هم تابیده و کابل کواکسیال تقسیم می‌شوند. 

🔶 کابل شبکه فیبر نوری: هادی ساخته شده برای این کابل‌ها  از شیشه خواهد بود که سیگنال‌ها را با امواج نوری و پالس‌ها انتقال می‌دهد. زمانی از این کابل استفاده می‌شود که در اتصالات بین ساختمانی یا ایجاد ارتباط به سرعت بسیار بالایی احتیاج باشد. کابل فیبر نوری بیشتر برای مراکز داده، فرودگاه‌ها، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و… که حجم بالایی از داده احتیاج دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کابل‌های فیبر نوری دو دسته Single Mode و Multi Mode تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارند؛ نوع اول در فواصل دور کاربرد دارند و نوع دوم از ظرفیت بالاتری برخوردار هستند.  

انواع کابل شبکه

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

بروز‌ترین لیست قیمت سیم و کابل خراسان

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

کاربرد کابل شبکه

در حالت کلی یک برند دیگری که در زمینه تولید انواع کابل شبکه فعالیت می‌کند سیم و کابل پرتو است، این برند معتبر تمام محصولات خود را با کیفیت بالا تولید می‌کند و باتوجه به تنوعی که در محصولات سیم و کابل پرتو دیده می‌شود می‌توان نیاز تمام مشتریان را پوشش دهد و اما در رابطه با کاربرد آن‌ها بایستی بگوییم که برای اتصال و انتقال داده در شبکه‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل‌ها مانند رابط‌هایی هستند دستگاه‌ها را به‌هم متصل می‌کند و در نهایت داده‌ها را در شبکه‌های مختلف انتقال می‌دهد. برای مثال برای اینترنت از این تجهیز مهم استفاده می‌کنند. اساساً کابل‌های اترنت برای شبکه‌های محلی، شهری و جهانی کاربرد دارد که دستگاه‌های مختلفی همچون سوئیچ‌ها، کامپیوترها، روترها و… را به‌هم متصل می‌کند.   

❌ ❌ ❌ ❌ ❌

جدید‌ترین لیست قیمت سیم و کابل پرتو

❌ ❌ ❌ ❌ ❌

کاربرد کابل شبکه
✍️ سخن نهایی

علاوه بر برندهای ذکر شده شرکت سیم و کابل زاگرس هم در زمینه تولید انواع کابل شبکه فعالیت می‌کند؛ این شرکت هم از جمله شرکت‌های معتبر است که محصولاتش با قیمت مناسبی روانه بازار شده است؛ توصیه می‌کنیم از سیم و کابل زاگرس برای کاربردهای مختلف استفاده کنید. می‌توانید سیم و کابل‌های شبکه را با برندهای مختلفی ایرانی و خارجی از فروشگاه  آقای برق تهیه و خریداری کنید؛ این محصولات از قیمت مناسب و کیفیتی بسیار عالی برخوردار هستند؛ اساسا با اطمینان خاطر محصولات مورد نیاز خود از آقای برق خریداری کنید.

ممنون که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید؛ نظرات و سؤالات خود را در رابطه با مقاله «کابل شبکه» برای آقای برق کامنت کنید.

نوشته شده در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*